KLUB FILMOWY

Klub filmowy działa dzięki Centrum Edukacji Obywatelskiej

środa, 28 listopada 2012

Zabawki Świętego Mikołaja

Ponad 95% zabawek powstaje w Chinach, nas one cieszą, ale czy ten entuzjazm podzielają osoby które pracują przy ich produkcji ?

Zapraszam na kolejne spotkanie klubu filmowego - poniedziałek 3 grudnia o godzinie 14:25

wtorek, 27 listopada 2012

czwartek, 22 listopada 2012

Konkurs TEG



Konkurs Tygodnia Edukacji
„W globalnej wiosce”
Regulamin:
1.      W konkursie może brać udział uczeń Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Poczesnej
2.      Konkurs polega na udzieleniu odpowiedzi na siedem pytań, podpowiedzi należy szukać w szkole (wystawy związane z TEG) i w Internecie.
3.      Odpowiedzi na pytania można przesłać na adres mailowy biogimnazjum@gmail.com lub przekazać nauczycielowi biologii, ostatnim dniem na przesłanie/przekazanie odpowiedzi jest poniedziałek 26 listopada
4.      Rozwiązanie konkursu nastąpi 28 listopada.
5.      W konkursie przewidziano nagrody dla uczniów którzy odpowiedzieli prawidłowo na wszystkie pytania, dodatkowo ich odpowiedzi były najbardziej kreatywne.
6.      Decyzja o przyznaniu nagrody niespodzianki jest ostateczna i nie podlega zmianie.

Pytania:
1.      Dlaczego Palestyna jest obszarem konfliktów?
Podpowiedź – wystawa „A Ty w co się bawisz”
2.      Które prawo Deklaracji Praw Człowieka mówi o szkole?
Podpowiedź – wystawa „Prawa Człowieka”
3.      W którym kraju najbardziej lubianą zabawą jest puszczanie latawców?
Podpowiedź – wystawa „A Ty w co się bawisz”
4.      Dlaczego należy promować produkty pochodzące ze Sprawiedliwego Handlu?
Podpowiedź – wystawa „Sprawiedliwy handel”
5.      Czego dotyczy artykuł Gazety Wyborczej znajdujący się na wystawie poświęconej Sprawiedliwemu Handlu?
6.      Jaki film obejrzeli uczniowie gimnazjum w ramach TEG – Kluby filmowe (19 listopada)?
7.      Dlaczego w niektórych krajach dzieci nie chodzą do szkoły?

środa, 21 listopada 2012

Prawa Człowieka

Z okazji TEG pojawiła się w szkole wystawa plakatów nt. Praw Człowieka, zachęcam do zapoznania się ze stroną internetową organizacji od jakiej materiały otrzymaliśmy:
http://amnesty.org.pl/prawa-czlowieka.html

Amnesty International

wtorek, 20 listopada 2012

środa, 24 października 2012

Film "Szkoła z blachy"

Już w najbliższy poniedziałek zapraszam na projekcję filmu pt. Szkoła z blachy.

Zajęcia 29.10 o godzinie 14:25 w sali multimedialnej. 

"Głównym celem nakręcenia filmu "Szkoła z blachy" było stworzenie atrakcyjnego i rzetelnego materiału edukacyjnego. Powstała ciepła opowieść o tym, jak ważne jest prawo do edukacji i relacje panujące między uczniami, uczennicami a kadrą pedagogiczną. Film pokazuje codzienność w dzielnicy nędzy z perspektywy małej szkoły, która mimo tego, że jest zrobiona z blachy falistej dla wielu jest miejscem bezpiecznym, fascynującym. To miejsce przyjaźni całej społeczności szkolnej, zabawy, walki o lepsze życie oraz pracy pedagogów z powołania." za www.ceo.org.pl

niedziela, 4 marca 2012

Pokaz filmu

Zapraszam wszystkich uczniów na kolejny pokaz filmu. Tym razem będzie to film "Zatruty ogień". Emisja - 7 marca godz 13:30 sala multimedialna.

Zatruty ogień (30 min, 2007) – Delta Nigru po 50. latach eksploatacji pól naftowych jest obrazem klęski ekologicznej. Do tej pory wyciekło 1,5 miliona ton ropy, co odpowiada w przybliżeniu 50-krotnej ilości ropy, jaka trafiła do morza w wyniku katastrofy tankowca Exxon Valdez u wybrzeża Alaski w 1989 roku.
Od kilkudziesięciu lat wydobywany przy okazji eksploatacji pól naftowych gaz ziemny jest dzień i noc spalany w tzw. pochodniach gazowych. Szacuje się, że roczna ilość gazu spalanego w Delcie Nigru odpowiadała emisji gazów cieplarnianych około 18 milionów europejskich samochodów. W wyniku jego spalania do powietrza przedostaje się wiele toksycznych związków, które zatruwają życie rdzennym mieszkańcom Delty Nigru.

niedziela, 12 lutego 2012

Klub filmowy w lutym

Zapraszam na projekcję filmu "Szermierze dla Palestyny" która odbędzie się 15 lutego o 13:35 w sali multimedialnej.
" Film opowiada o życiu w obozie uchodźców Al-Amari w Ramallach na Zachodnim Brzegu. W reportażu obserwujemy codzienne życie mieszkańców obozu, mamy szansę poznać ich historię, dowiedzieć się jakie są ich problemy i marzenia.
Jest to opowieść inna niż większość historii z tego regionu. Jej wyjątkowość polega na tym, że nie dotyczy ona wojny ani bardzo skomplikowanej sytuacji geopolitycznej. Jest to historia ludzi, którzy wbrew niesprzyjającej sytuacji politycznej i życiowym przeciwnościom, mimo wszystko starają się realizować swoje marzenia i ambicje. Jest to też historia o Polakach, którzy jadą do tego niebezpiecznego zakątka świata, by pracować i żyć tam miesiącami pomagając innym tworzyć normalność w świecie, w którym wydawałoby się, nie ma dla niej miejsca."